lapio@lapio.pl
+48 784 992 614
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Instrukcja instalacji autoklawu ENBIO

 

Filtr HEPA

Filtr należy wkręcić ręcznie (ok. 7 pełnych obrotów) do wyczuwalnego oporu - OSTROŻNIE - dalsze wkręcanie spowoduje uszkodzenie filtra i unieruchomienie sterylizatora.

Jakość wody zasilającej
W urządzeniach należy stosować wyłącznie wodę demineralizowaną lub destylowaną.

Podłączanie wody zasilającej WATER-IN
Przewód należy włożyć do niebieskiego złącza na głębokość czarnej linii (umieszczonej na przewodzie).

WAŻNE: Urządzenie jest wyposażone w pompę zasysającą wodę, więc nie jest konieczne umieszczanie zbiornika wody powyżej lub na tym samym poziomie co urządzenie.

Aby upewnić się, że niebieski wężyk jest zawsze na dnie zbiornika, należy zamontować dołączony obciążnik z gumowym pierścieniem w odległości 2 cm od końca węża umieszczonego w butelce.

Podłączenie odpływu skroplin WATER OUT
Podłącz czerwony przewód do pomarańczowego złącza WATER OUT oznaczonego na tylnym panelu urządzenia. Przewód powinien być włożony do złącza na głębokość czarnej linii (umieszczonej na przewodzie).

Konfiguracja urządzenia
Należy pozostawić odstęp co najmniej 10 cm z tyłu urządzenia i co najmniej 10 cm po bokach urządzenia od ścian lub innych elementów w celu zapewnienia odpowiedniej wentylacji i dostępu świeżego powietrza. Optymalna temperatura otoczenia do prawidłowego działania urządzenia to +5 °C do +25 °C.

Nie umieszczaj urządzenia w pobliżu zlewu z wodą lub innych miejsc, w których urządzenie może zostać zalane - niebezpieczeństwo zwarcia.

Podłączanie urządzenia do zasilania
Urządzenie należy podłączać wyłącznie do uziemionych źródeł zasilania wyposażonych w zabezpieczenie różnicowoprądowe.

Plug & Play!
- Podłącz urządzenie do zasilania.

- Podłącz pamięć USB do odpowiedniego gniazda z tyłu urządzenia.

- Włącz urządzenie i sterylizuj swoje narzędzia!

KONSERWACJA I PIELĘGNACJA
Utrzymanie czystości pomaga w utrzymaniu prawidłowego działania urządzenia.

Czyszczenie tacy
Zaleca się czyszczenie wewnętrznej części tacy raz w tygodniu przy użyciu łagodnego, bezchlorowego detergentu, który nie wchodzi w reakcję z aluminium. Po wyczyszczeniu tacę należy dokładnie umyć wodą. Przed ponownym zamontowaniem tacki należy ją wysuszyć, a następnie nasunąć na przednie kołki i delikatnie docisnąć w celu zablokowania.

Czyszczenie komory procesowej
Zaleca się czyszczenie wnętrza komory procesowej raz w tygodniu przy użyciu łagodnego detergentu niezawierającego chloru. Po wyczyszczeniu należy wytrzeć komorę miękką ściereczką do sucha. Aby dobrze wyczyścić komorę, należy w pierwszej kolejności wyjąć aluminiową tackę. W tym celu należy delikatnie podnieść tacę i wyciągnąć z mocowań przedniej szuflady.

Czyszczenie powierzchni zewnętrznych
Zewnętrzne części urządzenia należy czyścić miękką ściereczką lekko zwilżoną wodą i łagodnym detergentem (niezawierającym chloru i niewchodzącym w reakcje z tworzywami sztucznymi, powłokami lakierniczymi i aluminium). Nie należy używać silnych detergentów.

Czyszczenie uszczelki
Zaleca się czyszczenie uszczelki każdorazowo po 100 wykonanych procesach sterylizacji. Do czyszczenia uszczelki należy używać ciepłej wody i ściereczki z mikrofibry (dopuszczalna jest mikrofibra z cząsteczkami srebra). Niedopuszczalne jest używanie tępych lub ostrych narzędzi czyszczących. Czyszczenie za pomocą środków chemicznych jest niedozwolone. Czyszczenie należy przeprowadzać po ostygnięciu urządzenia i otwarciu szuflady. Należy zachować ostrożność, aby nie wygiąć prowadnic szuflady. Po czyszczeniu pozostaw urządzenie otwarte do momentu wyschnięcia uszczelki. Uszczelkę można także nasmarować smarem silikonowym.

<Gwarancja na autoklaw to 1 rok. Przypominamy iż w celu utrzymania 2-letniej gwarancji na zakupiony autoklaw, należy przed upływem roku od daty zakupu lub 1500 cyklach (w zależności co nastąpi jako pierwsze) wykonać przegląd techniczny (płatny) w jednym z autoryzowanych serwisów Enbio>

Zapoznaj się z informacjami poniżej:

serwis fabryczny (klik) 

reklamacje i serwis (klik)

Zaufane Opinie IdoSell
4.99 / 5.00 149 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-18
Wszystko sprawnie, szybko i solidnie, polecam!
2024-03-14
Jestem bardzo zadowolona z naprawdę profesjonalnego podejścia Pani z działu obsługi Klienta. Szybko, sprawnie i solidnie! Polecam, zakupiony tu autoklaw Enbio S to strzał w dziesiątkę!
pixel